Aktualności 3

Oczywiście , mimo że w podobnym zakresie to jednak inne kwestie będziemy brali pod uwagę organizując przeżycie dla grupy kilku, kilkunastu osób a inne dla grupy kilkudziesięciu czy kilkuset.

Wydaje się że najważniejsze z najważniejszych są dwie funkcjonalności - obrona (ale i medycyna) i aktualizacja (odtwarzanie) zasobów (żywności). Tym dwóm należy poświęcić uwagę i staranność gdyż warunkują przeżycie w dłuższej perspektywie.
Dlatego, w ekstremalnej sytuacji, nie dziwcie się jeśli jakaś grupa wspomoże was odrobiną żywności ale jednocześnie odmówi przyjęcia na stałe i wyprawi w dalszą drogę. Niestety, w czasie kryzysu ciężko jest utrzymać na odpowiednim poziomie a jeszcze ciężej odbudować zapasy pożywienia. Skoro wam nie chciało się odpowiednio wcześniej o to zadbać to znaczy że kwestia przeżycia nie jest dla was priorytetowa. Skoro wy nie zadbaliście, to czemu ktokolwiek miałby się teraz gimnastykować i was wspomagać? Zwłaszcza, że w takich czasach zdobywanie pożywienia to często duży wysiłek dla ludzi otrzymujących minimalne racje żywnościowe. A że pól i lasów wkoło dostatek, możecie sami sobie nazbierać korzonków ile łaska. A na rany używajcie wokoło rosnących ziół. Nie wiecie których? Trzeba było się douczyć, kiedy był na to jeszcze czas...

Należy przemyśleć (i przećwiczyć) różne scenariusze postępowania, optymalne w danej sytuacji. W kontekście żywności należy przemyśleć i przećwiczyć składowanie zapasów oraz przetwórstwo świeżej żywności do postaci umożliwiającej długotrwałe składowanie. Warto by też przemyśleć ew. wymianę barterową czyli co możemy zaoferować i w jakiej ilości. A także czego poszukujemy i ile jest to dla nas warte.

W naszym przypadku ilość członków Grupy A i Grupy B to łącznie kilkaset osób. Umożliwi to ochronę / obronę terytorium oraz skuteczne działanie różnych funkcjonalności Fortu, m.inn. w zakresie pomocy medycznej i pozyskiwania żywności. Optymistycznie zakładamy ze przesilenie systemowe będzie jednak miało swój kres czyli że nasza działalność będzie jedynie czasowa.