Aktualności 1

Powolutku zaczynamy budować naszą witrynę internetową. Znajdziesz tu materiały, informacje i przemyślenia mogące być wsparciem w temacie jak się zabezpieczyć na okoliczność głębokiego padu systemu. Tak głębokiego że wszystko będziesz musiał organizować sam - począwszy od jedzenia a skończywszy na bezpieczeństwie. Zero zaopatrzenia, zero prądu i paliw, zero 112 czy innych awaryjnych numerów, zero pomocy medycznej. A powrót działających struktur to raczej niedookreślona przyszłość...

Nasze podejście do tematu jest proste - nic nie działa, znikąd pomocy a człowiek człowiekowi wilkiem. Oczywiście mamy starych znajomych czy przyjaciół, ale raczej za normalne należy przyjąć że wszelkie wsparcie czy pomoc będą miały bardzo ograniczony zakres. A wręcz zwiększy się ilość tych którzy zechcą skorzystać z twojej uprzejmości i twoich zapasów. Bo przecież większość ludzi ma w d*** zapobiegliwość i przygotowanie się, choć w minimalnym stopniu, na potencjalnie złe czasy. Żyją sobie na luziku, a gdy rzeczywistość ich zaskoczy to albo przegrają albo będą kraść i napadać. Wszak ludzie to qwy.

Sytuacja, niestety, nie jest komfortowa. Oczywiście, na wiele potencjalnych niedomagań możemy dziś szybko znaleźć panacea. Ale czy będą one działały w falloucie? Brak prądu, paliwa, części zamiennych. Dostępne zapasy jednak się zużyją i bez ich sukcesywnego odtwarzania twoje nowoczesne rozwiązania staną się jedynie stertą złomu. A to oznacza cofanie się od rozwiązań nowoczesnych do tych starszych generacyjnie a czasem wręcz średniowiecznych.
Masz fotowoltaikę na swoim dachu? Ekstra. Ale czy pomyślałeś o zapasowym falowniku? Albo zapasowych złączach? I zapasowych akumulatorach do swojego banku mocy? Masz domowy agregat? - A zapas świec, uszczelek pod głowicę, oleju itp. itd? A zwykłych bezpieczników, żarówek, kabli?

I tak to okaże się że brak ci całej sterty części zapasowych. O których dziś nie myślisz bo przecież są sklepy. Ale w falloucie szybko mogą zostać rozgrabione a wtedy ....